Vabariigi lipu õnnistamine Jakob Westholmi gümnaasiumis

MTÜ Eesti Lipu Selts ja Eesti Vabariigi Parlament kinkisid tänavu 4. juunil Jakob Westholmi gümnaasiumile piduliku Eesti Vabariigi lipu, mida täna õnnistas kaplan Kaido Petermann. Üritusel osalesid ja esinesid päevakohase kõnega lipu seltsi esimees Jüri Trei ja Jakob Westholmi gümnaasiumi direktor Rando Kuustik. Riigikogu tervitussõnad ja õnnitlused kooli 120. aastapäeva puhul lausus Riigikogu esimees Eiki Nestor. “Usun, et Westholmi gümnaasiumi noortest kasvavad tublid eesti kultuuri ja keele hoidjad, sest just tänapäeva noored on need, kes saavad aru, et see osa vabast maailmast, kuhu kuulume, tähendab demokraatiat, sallivust ja naeratavaid inimesi. Ilma koostööta teiste sarnaste riikidega, oleks võimatu sini-must-valget lippu ja eesti kultuuri kaitsta,“ rääkis Nestor.

“Usun, et Westholmi gümnaasiumi noortest kasvavad tublid eesti kultuuri ja keele hoidjad, sest just tänapäeva noored on need, kes saavad aru, et see osa vabast maailmast, kuhu kuulume, tähendab demokraatiat, sallivust ja naeratavaid inimesi. Ilma koostööta teiste sarnaste riikidega, oleks võimatu sinimustvalget lippu ja eesti kultuuri kaitsta,” rääkis Nestor.

“On suur au, et meie koolis 2011. aastal avatud riigikaitse suund, on saanud nii kõrgetasemelise tunnustuse. Pidulikku riigilippu on antud vähestele koolidele ja Jakob Westholmi Gümnaasium kuulub auga nende väheste koolide sekka,” lisas gümnaasiumi direktor Rando Kuustik.

2014. a 4. juunil kingiti esimestena samasugused lipud riigikogu ja lipu seltsi ühistegevusena Sindi gümnaasiumile ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumile Kuberneri aias peetud pidulikul lipuheiskamisel.

Sealt alates on lipu selts hoidnud lippude kinkimise traditsiooni ja Trei sõnul soovitakse sellega jätkata ka tulevikus.