Eesti lipp 140

Tänavu tähistame Eesti sinimustvalge lipu 140. ja Eesti Lipu Seltsi 20.sünnipäeva. Lipu juubelisünnipäeva  tähistatamist alustati juba varakult erinevates maakondades ja linnades, kus avati näitusi, korraldati kõnekoosolekuid ja pidulikke kontserte. Tublimatele linimestele ja isamaalistele ühendustele ning koolidele kingiti sinimustvalgeid lippe jpm. Kulminatsiooniks kujunes lipu sünnipäevapidu Tallinnas, kus hommikul pidulike orkestrihelide ja koorilaulu saatel heisati Pika Hermanni torni Eesti sinimustvalge lipp. Lipu heiskasid sel aastal Eesti Rahva Muuseumi, Eesti Üliõpilaste Seltsi, Eesti Lipu Seltsi ja Tallinna Laagri kooli esindajad. Peale Riigikogu esimehe Lauri Hussari ja Eesti Lipu Seltsi esimehe Jüri Trei tervitusi, lausus palvesõnad EELK peapiiskop Urmas Viilma ning seejärel kingiti pidulikud lipud Eesti Rahva Muuseumile ja Laagri koolile. Eraldi tänati president Konstantin Pätsi perekonda, kellele kingiti K.Pätsi 150.sünniaastapäeva tähistamise märgiks Toompeal 23.veebruaril lehvinud lipp.Sel päeval tuli Eesti Lipu Seltsi liikmetel jõuda veel paljudesse Eestimaa paikadesse ja osaleda rahvakogunemistel ning avada mitmeid näitusi.
Pidulikud lipuüritused toimusid peale Tallinna veel Otepääl, Tartus, Narvas, Pärnus, Haapsalus, Sindis, Viljandis ja veel paljudes kohtades üle Eestimaa.
Viljandis meenutati meie esimese sinimustvalge lipu õmbleja, Põltsamaa kooliõpetaja, Emilie Rosalie Beermanni, kes puhkab Viljandi kalmistul ja kelle
 haua eest hoolitsevad Viljandi muuseumi ja Eesti Lipu Seltsi liikmed. Otepääl
toimus traditsiooniline jumalateenistus ja pidulik kontsert. Tartus, Eesti Rahva Muuseumis räägiti sadadele Eestimaa lastele meie lipu ajalugu ja näidati meie ajaloolist lippu.
Eesti lipp on nii pidupäevadel kui rasketel aegadel meid ühendanud. Oli see siis Eesti Autonoomia väljakuulutamisel Petrogradis, Eesti Vabadussõjas või rasketel okupatsiooniaegadel, kui ESTO päevadel toodi välja sajad lipud ja nõuti vabadust. Eesti lipp sai taas vabalt lehvima Toompea Pika Hermanni tornis 24.veebruaril 1989.